راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده - بادیز

راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده

طراحی و اجرا و ساخت و نصب پل عابر پیاده دارای قواعد و اصولی است که در اینجا می خواهیم با مطالعه راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده اطلاعات کاملی در این خصوص بدست آوریم.

شاید تا بحال بارها از روی پل عابر پیاده عبور کرده باشید اما از خود نپرسیده باشید که این پلها چگونه ساخته می شوند و چه اصولی در طراحی و ساخت آنها اعمال می گردد؟

پل های عابر پیاده می تواند بر روی بزرگرراه ها، خیابانها و حتی بر روی رودخانه و دره و … زده شود تا عابرین با خیال راحت از آن عبور کنند و کار عبور و مرور انسانها راحت تر شود.

پل های عابر پیاده قالبا از قولاد و بتن ساخته می شوند ولی دیده شده در ساختن برخی از آنها از چوب و سنگ نیز بهره گرفته می شود که در کشورهای اروپایی این متریال ها نمود بیشتری پیدا می کنند.

در ایران به دلیل کمبود منابع سنگ و چوب از فولاد و بتن برای ساخت پل های عابر پیاده استفاده می کنند. در زبان انگلیسی به پل عابر پیاده “pedestrain bridge” یا “foot bridge” گفته می شود.

کارخانه ساخت پل عابر پیاده در تهران بادیز

یکی از پروژه های کارخانه ساخت پل عابر پیاده بادیز در تهران

راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده

حال بریم سر اصل مطلب: راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده . ما باید برای انجام هر کاری یک سری اصول را رعایت کنیم. در ساخت و طراحی انواع پل های عابر باید استانداردهایی را رعایت کنیم و بر اساس آنها اقدام به ساخت پل نماییم.

این استانداردها توسط آیین نامه ای از طرف سازمان راهداری ارائه داده شده است که شما می توانید از طریق لینک راهنماي مكانيابي و طراحي پلهاي عابر پياده برون شهري و تبليغات روي آنها آن را دانلود نمایید.

در این آیین نامه به صورت کامل و با جزییات زیاد تمامی مسائل و ضوابط مربوط به ساخت و راه اندازی پل های عابر پیاده مطرح شده است. کسای که نیازمند راهنمایی در این زمینه هستند می توانند با مطالعه راهنمای طراحی و اجرای پل عابر پیاده دریابند که چه قوانین و استانداردهایی را باید برای ساخت پل عابر رعایت کنند.

ضوابط به صورت سرفصل های زیر ارائه داده شده است:

  • ضوابط ایمنی و ترافیکی در احداث پل
  • ضوابط معماری
  • ضوابط سازه
  • ضوابط ایمنی و نگهداری

هر کدام از این سرفصل ها دارای بخش های زیادی به منظور توضیح کامل هر بخش هستند که شما می بایست برای ساخت پل عابر پیاده بر این سرفصل ها و قوانین آن مسلط باشید.

با افتخار مفتخریم اعلام داریم کارخانه ساخت اسکلت فلزی بادیز با ارائه خدمات ساخت پل عابر پیاده بر اساس استانداردها و قوانین موجود در این زمینه یکی از پر افتخارترین شرکتهای سازنده پل عابر پیاده در تهران می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بر روی ساخت پل عابر پیاده کلیک کنید.

امتیازات
تاریخ نظردهی
نظر
بادیز بزرگترین سازنده پل عابر پیاده در تهران
امتیاز
51star1star1star1star1star
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
همکاری می کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =